ZAMEK Culture Centre

„Ogrody społecznościowe jako przestrzenie edukacji kulturowej” / Warsztaty Otwarte w Regionie / Bardzo Młoda Kultura: Wielkopolska!

WARSZTATY OTWARTE W REGIONIE – Bardzo Młoda Kultura: Wielkopolska!


W ramach partnerstwa w programie Bardzo Młoda Kultura: Wielkopolska! w Gminnym Ośrodku Kultury w Komornikach odbędą się warsztaty „Ogrody społecznościowe jako przestrzenie edukacji kulturowej”.


Podczas spotkania uczestnicy oraz uczestniczki dowiedzą się, dlaczego ogrody społecznościowe i farmy miejskie mogą być przestrzeniami edukacji, integrującymi i umożliwiającymi różnorodne działania kulturalne. Zostaną zaprezentowane przykłady prężnie działających europejskich ogrodów, a w części warsztatowej osoby uczestniczące:
- zdobędą wiedzę  o tym jak założyć takie miejsce i jak działać w ramach ogrodniczej społeczności,
- poznają inne inicjatywy, które mogą wyniknąć z działania w tych kwitnących, zielonych przestrzeniach,
- zapoznają się z zagadnieniami zmian klimatycznych i ekologii.
Tematyką będzie krążyć  w obrębie pracy oddolnej, ogrodów tworzonych siłami ochotników i ochotniczek, ale wskazane zostaną dobre praktyki dotyczące tego, w jaki sposób władze/samorządy mogą wspierać te działania.

Warsztaty poprowadzi duet: Klaudia Kryńska oraz Magdalena Popławska:

Klaudia Kryńska - absolwentka Socjologii Stosowanej i Antropologii Społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Miejska ogrodniczka, od 6 lat związana ze Wspólnym Ogrodem przy Służewskim Domu Kultury. Edukatorka i aktywistka działająca na rzecz suwerenności żywnościowej.

Magdalena Popławska - edukatorka, badaczka. Przez wiele lat zaangażowana w ruch kooperatyw spożywczych, co przerodziło się w oddolne działania w obszarze suwerenności żywnościowej i agroekologii. Od 2019 roku współpracuje z Centrum Praktyk Edukacyjnych w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.


Udział w warsztacie jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona (maks. 15 osób). Zapisy na [podać odpowiedni adres mejlowy]. Organizator poinformuje o udziale w warsztatach. Czas trwania: 3,5 h.

Link do wydarzenia FB: https://www.facebook.com/events/259343825454781


„Warsztaty otwarte w regionie” to cykl warsztatów realizowany w instytucjach partnerskich programu „Bardzo Młoda Kultura: Wielkopolska!” we współpracy z Centrum Praktyk Edukacyjnych.
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury, Miasta Poznań oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Program "Bardzo Młoda Kultura: Wielkopolska!" jest realizowany przez Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Bardzo Młoda Kultura 2019-2021.