ZAMEK Culture Centre

ANKIETA - przyszłość kultury

Szanowni Państwo,

wszyscy znaleźliśmy się w trudnej sytuacji spowodowanej pandemią COVID-19. Ze względu na liczne ograniczenia i zakazy poznańska kultura stanęła przed dylematami, które zmuszają nas do niecodziennych rozwiązań, każą mierzyć się z trudnościami, których rozmiar często przekracza nasze możliwości.

Wychodząc z założenia, że aby działać skutecznie, należy dobrze rozpoznać sytuację, Miasto Poznań zdecydowało się na realizację badania poznańskiego sektora kultury, które zleciło Centrum Praktyk Edukacyjnych w Centrum Kultury ZAMEK. Zebrane w ten sposób informacje pomogą w przygotowaniu wsparcia i konkretnych rozwiązań jako odpowiedzi na trudności związane z konsekwencjami pandemii.

 Badania składają się z dwóch części. W pierwszym ich etapie przygotowaliśmy dla Państwa kwestionariusz ankiety, który został dostosowany do sytuacji osób związanych z instytucjami, organizacjamin pozarządowymi, przedsiębiorców, wolnych strzelców, artystów i artystek, edukatorek i edukatorów kulturowych i wszystkich innych, którzy pracują w sektorze kultury. W ramach drugiego etapu badań zrealizowane zostaną wywiady indywidualne i grupowe, a także analiza treści internetowych.

 

Serdecznie zachęcamy do wypełnienia załączonej poniżej ankiety:

ANKIETA

Bardzo ważne jest, by w badaniu wzięło udział jak najwięcej osób, dlatego liczymy na Państwa zaangażowanie: im więcej odpowiedzi, tym większa szansa na pełny, zróżnicowany obraz funkcjonowania poznańskiego sektora kultury. Jeżeli wypełnicie już ankietę – poinformujcie o niej swoich znajomych, współpracowników; wszystkich tych, którzy związani są z kulturą w naszym mieście.

 

Jeżeli macie Państwo pytania lub komentarze związane z ankietą, prosimy o kontakt z Centrum Praktyk Edukacyjnych w Centrum Kultury Zamek! Badaczami odpowiedzialnymi za realizację i podsumowanie badań są dr Katarzyna Chajbos (k.chajbos@ckzamek.pl) oraz dr Bartłomiej Lis (b.lis@ckzamek.pl).