ZAMEK Culture Centre

Niewidoczne/widoczne. Warsztat performatywny towarzyszący wystawie „Nie widać”

Niewidoczne/widoczne. Warsztat performatywny towarzyszący wystawie „Nie widać”
Prowadzenie: Barbara Prądzyńska
g. 17 | Sala Wielka, bilety: 10 zł, liczba miejsc ograniczona


„Niewidoczne/widoczne. Warsztat performatywny” to dwugodzinne spotkanie towarzyszące wystawie „Nie widać” poświęconej osobom chorującym na stwardnienie rozsiane.

Podczas warsztatu zajmiemy się naszym ciałem. Tym, co może być w nim niedoskonałe, obce czy trudne. Zastanowimy się również nad perspektywą patrzenia i jej wpływem na nas. Tym, jak wewnętrzna ocena wpływa na nasze samopoczucie i postrzeganie nas przez innych, a to na naszą narrację o sobie samych.

Prosimy o przyniesienie wygodnego ubrania i obuwia.

                                    

Barbara Prądzyńska – aktorka, performerka, reżyserka i pedagożka teatralna, animatorka kultury. Absolwentka Filologii Polskiej i Teatrologii na UAM w Poznaniu (2004) oraz Pedagogiki Teatru w IKP na UW (2018). Realizuje autorskie spektakle i działania teatralne w Polsce i na świecie. Od lat zaangażowana w pracę artystyczną w kontekście społecznym, również z grupami marginalizowanymi (m.in. z osobami z niepełnosprawnością, mniejszościami, uchodźcami, uwięzionymi). Od 2015 współprowadzi Fundację Art Junction.

____________________________

Na zdjęciu widzimy kobietę odwróconą do nas plecami, stojącą po pachy w wodzie. Ma rudawe lub brązowe włosy – ich końcówki są zamoczone. Woda ma kolor zielony. W oddali widać rozmyty brzeg jeziora zarośnięty zieloną roślinnością.


Buy ticket TICKET