ZAMEK Culture Centre

WARSZTATY OTWARTE W REGIONIE. \ Stary Ratusz w Gnieźnie

26.10. | g. 10-15 | Miejski Ośrodek Kultury, Filia Stary Ratusz w Gnieźnie

ul. Chrobrego 41, Gniezno

Osoby z niepełnosprawnościami - refleksja nad potrzebami

Prowadzenie: Sławek Florkowski, Fundacja Polska Bez Barier

Na warsztacie będziemy skupiać się na odczarowaniu niepełnosprawności i uwrażliwianiu w tym temacie. Zajmiemy się również problematyką ewakuacji osób z niepełnosprawnością, jak i również zaprezentujemy sprzęt potrzebny podczas zagrożenia życia.

Duży nacisk kładziemy na doświadczanie niepełnosprawności poprzez wykorzystanie gadżetów które posiadamy. Wózki i kule, które podczas poruszania się pomogą na zmianie perspektywy i spojrzenie od strony osoby z niepełnosprawnością ruchu. Wykorzystujemy na warsztatach ochronniki słuchu (słuchawki) w komplecie z zatyczkami, co symuluje niepełnosprawność słuchu. Doświadczania osoby z niepełnosprawnością wzroku staramy się pokazać po przez zasłanianie oczu i poruszaniu się przy pomocy białej laski po przestrzeniach w budynku.

Po każdej części teoretycznej wprowadzającej zawsze następuje część praktyczna, a po wszystkim krótkie omówienie. Oprócz tego, dużo informacji np. na temat dostępnych wydarzeń na przykładzie Orange Warsaw Festiwal oraz wiele ciekawych zdjęć z brawurowo wykonanych projektów architektonicznych. Poza wszystkim gwarantujemy znakomitą zabawę połączoną z nauką!

Sławomir Florkowski - instruktor aktywnej rehabilitacji, trener Fundacji Polska bez Barier prowadzący warsztaty uwrażliwiające na potrzeby osób z niepełnosprawnością. Porusza się na wózku w wyniku wypadku na motocyklu. Trenuje rugby na wózkach, nurkuje, podróżuje.

Zapraszamy serdecznie do udziału w warsztacie:

__ nauczycieli i nauczycielki,
__ animatorów i animatorki,
__ edukatorów i edukatorki,

__ urzędniczki i urzędników,
__ osoby poszukujące inspiracji do lokalnych działań.

Udział w warsztacie jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na maila: staryratusz@mok.gniezno.pl

Osobą do kontaktu ze strony Starego Ratusza jest Marta Karalus-Kuszczak.


"Warsztaty otwarte w regionie" to cykl warsztatów realizowany w instytucjach partnerskich programu "Bardzo Młoda Kultura: Wielkopolska!"

Program "Bardzo Młoda Kultura: Wielkopolska!" jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 oraz środków Miasta Poznań i Samorządu Województwa Wielkopolskiego.