ZAMEK Culture Centre

ABC\diagnozy społeczności lokalnych

Zapraszamy na warsztat podczas, którego wspólnie nauczymy się podstawowych technik pomocnych w prowadzeniu diagnozy potrzeb społeczności lokalnych. Zastanowimy się, co zrobić, by diagnoza była przyjemna i angażująca zarówno dla odbiorców, jak i prowadzących. Postawimy sobie pytanie, jaka wiedza jest nam niezbędna gdy realizujemy projekty osadzone lokalnie i gdzie możemy jej poszukiwać.

DLA KOGO? Warsztat kierujemy do osób, które chcą zyskać podstawową wiedzę w prowadzeniu diagnozy potrzeb grup z którymi pracują/chcą pracować: edukatorek, kuratorów społecznych, aktywistek, pracowników instytucji kultury, nauczycielek, studentów.

Wydarzenia realizowane w ramach cyklu „Zamkowy Narzędziownik – szkolenia otwarte” organizowanego przez Centrum Praktyk Edukacyjnych w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu.

Warsztat poprowadzi Weronika Chodacz z Fundacji Pole Dialogu. Z wykształcenia etnografka i trenerka (Instytut Etnologii i Antropologii UJ, Szkoła Trenerów STOP i Szkoła Treningu Grupowego). Uczy ludzi w różnym wieku, jak prowadzić badania społeczne. Moderuje warsztaty partycypacyjne. Wspiera twórcze uczestnictwo w kulturze mieszkańców wsi i miast.

Bilety do nabycia w kasie zamkowej lub przez internet: TUTAJ