ZAMEK Culture Centre

DARMOWY MIGOWY\dla początkujących

Serdecznie zapraszamy na darmową lekcję języka migowego dla początkujących organizowaną przez Wielkopolską Jednostkę Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym.

25.02 g. 18.18-20.30 | Hol balkonowy

Czego nauczysz się podczas warsztatów?

Nauczymy alfabetu polskiego języka migowego, podstawowych znaków przydatnych w komunikacji z Głuchymi, które przećwiczymy w prostych dialogach. Poznasz też trochę Kulturę Głuchych. Rozwiejemy mity związane z językiem migowym oraz osób z uszkodzonym zmysłem słuchu. Przybliżymy także świat osób głuchoniewidomych.

Powiemy także w skrócie jak pomagać niewidomym, g/Głuchym oraz głuchoniewidomym. Wszystko jak zawsze w luźnej i sympatycznej atmosferze.

Czy są zapisy? Nie ma zapisów. Kto pierwszy ten ma lepsze miejsce.

PJM czy SJM?

Podczas warsztatów skrótowo wyjaśniamy na czym polega różnica między Polskim Języku Migowym (PJM) a Systemem Językowo-Migowym (SJM). Dialogi ćwiczymy w PJM.

Czy to jest kurs?

To nie jest kurs, to pojedyncze warsztaty. Od sierpnia 2015 powtarzamy je co miesiąc (udoskonalając i modyfikując) w różnych miejscach w Poznaniu.

Czy mogę przyjść z kimś? KONIECZNIE!

Kto prowadzi warsztaty?

Działacze z Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym (TPG) Wielkopolska, Tłumacze i Wykładowcy Języka Migowego: Jacek Kowalski i Agnieszka Misiewicz.

Czy mogę o coś zapytać?

Proszę śmiało pisać mejlowo na jkowalski@tpg.org.pl lub przez nasz fanpage. Odpowiemy na każdą wiadomość.

Więcej informacji tutaj.

Bezpłatne warsztaty "Darmowy Migowy" prowadzimy cyklicznie od sierpnia 2015 roku. W czerwcu 2018 nasze zajęcia zostały nagrodzone przez Urząd Miasta Poznania w konkursie "Inicjatory" na najlepszą inicjatywę pozarządową w Poznaniu za rok 2017 w kategorii Edukacja. Artykuł o konkursie "Inicjatory" - tutaj.