#ZAMEKONLINE: „ABC edukacji kulturowej” Cykl warsztatów konkursowych
- TypEdukacja
- Miejsceonline
- Godzina g. 16
- Data 18.11.2020
„ABC edukacji kulturowej” to cykl edukacyjny, który powstał z myślą o przygotowaniu do konkursu Wydziału Kultury Urzędu Miasta Poznania z obszaru „Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego”, priorytetu nr 2 – działania z zakresu edukacji kulturowej.
W ramach cyklu odbędą się webinaria i warsztaty.
Wszystkie webinaria będą nagrywane by można je odtworzyć ponownie obejrzeć w innym dogodnym terminie. Warsztaty odbędą się w mniejszym, kilkunastoosobowym gronie osób szczególnie zainteresowanych danym tematem lub chcących wyjaśnić swoje wątpliwości związane z konkretnym tematem (każda osoba może zapisać się maksymalnie na dwa warsztaty).
Dla kogo jest ten cykl?
Webinaria i warsztaty kierowane są dla wszystkich osób przygotowujących się do złożenia oferty w konkursie z obszaru „Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego”, priorytetu nr 2 – działania z zakresu edukacji kulturowej. W tym roku cykl organizowany jest po raz pierwszy dlatego poziom przekazywanych w jego ramach treści (w uogólnieniu) określamy jako podstawowy. Jeżeli jesteś osobą doświadczoną w realizowaniu działań z zakresu edukacji kulturowej webinaria pozwolą uporządkować Twoją wiedzę natomiast formuła warsztatów pozwoli na pogłębioną rozmowę z prowadzącymi.
Co wydarzy się w ramach cyklu?
W cyklu zaplanowaliśmy 5 webinariów i 5 warsztatów o tej samej tematyce.
1. Wprowadzenie: jak realizować działania z zakresu animacji społeczno-kulturowej?
2. Jak dowiedzieć się czego potrzebują/ chcą nasi odbiorcy?
3. Jak skutecznie włączać odbiorców w działania? Partycypacyjne działania kulturowe.
4. Jak skutecznie i sensownie realizować działania społeczne w partnerstwie?
5. Jak realizować działania z zakresu edukacji artystycznej dla celów społecznych?
Więcej na ich temat znajdziecie w szczegółowych opisach poniżej.
Informacje o udziale w cyklu
W celu wzięcia udziału w webinariach należy kliknąć w dedykowane zaproszenie do spotkania ZOOM podlinkowane powyżej. Nagranie webinarium będzie dostępne na stronach Urzędu Miasta Poznania (https://www.poznan.pl/mim/wydzialkultury/), Centrum Praktyk Edukacyjnych w Centrum Kultury ZAMEK (https://cpe.ckzamek.pl/wydarzenia), a także na Facebooku: profilu Poznań Wspiera oraz Centrum Praktyk Edukacyjnych.
Aby zapisać się na warsztaty należy wypełnić formularz zgłoszeniowy:
https://forms.gle/m3Eo4Gse5ZR5gAZA9
Z osobami, które w formularzu zgłoszeniowym wyrażą potrzebę wsparcia w postaci dostępności kursu, indywidualnie ustalimy zakres wsparcia (np. tłumaczenie na polski język migowy, asysta i audiodeskrypcja dla osób z niepełnosprawnością wzroku).
Każda osoba może zgłosić się na maksymalnie dwa warsztaty. Przed warsztatem wyślemy maila potwierdzającego udział w wybranych warsztatach.
Formularz zawiera pytanie w jakich dwóch warsztatach chcecie wziąć udział.
Jeżeli posługujesz się polskim językiem migowym i chcesz przesłać odpowiedź na powyższe pytanie w PJM - jest to możliwe w postaci nagrania. Wystarczy do 12.11. do g. 12 wypełnić i wysłać formularz (przy pytaniach otwartych napisz: „nagranie PJM”), a nagranie przesłać na maila k.chajbos@ckzamek.pl
Jeżeli masz pytania dotyczące cyklu „ABC edukacji kulturowej” i nie wiesz, czy jesteś odpowiednią/odpowiednim kandydatką/kandydatem na jego uczestniczkę/uczestnika lub chcesz dopytać o szczegóły – zapraszamy do kontaktu:
Katarzyna Chajbos: k.chajbos@ckzamek.pl
Klauzula dotycząca danych osobowych w formacie doc. dostępna jest tutaj:
Wszystkie informacje na temat cyklu mogą Państwo śledzić na profilach Poznań Wspiera (https://www.facebook.com/Pozna%C5%84-Wspiera-1358504080841651) oraz Centrum Praktyk Edukacyjnych (https://www.facebook.com/cpe.poznan)
Tło grafiki jest zielone, a litery są białe lub niebieskie. Na środku widnieje zapis pisany wielkimi literami: ABC EDUKACJI KULTUROWEJ. SZKOLENIA DLA KADR KULTURY. Po lewej stronie widoczne są rozsypane narzędzia: spinacze biurowe, nożyczki, kombinerki i klucze. Narysowane są odręcznie, wyraźną kreską.