ZAMEK Culture Centre

warsztat sieciujący online - "Nędznicy" - BMK: Wielkopolska! + Obrazy Wrażliwe

Bardzo Młoda Kultura: Wielkopolska! oraz "Obrazy Wrażliwe" łączą siły!

Jak poruszać z młodzieżą trudne tematy związane z nierównością społeczną? Jak uwrażliwiać i otwierać na różnorodność? Jak budować empatyczne postawy? I jak w tym celu posługiwać się współczesnymi dziełami filmowymi?
Zapraszamy na warsztat online, który poprowadzi Margaret Amakia Ohia-Nowak – edukatorka i filmoznawczyni (bio poniżej).
Jego punktem wyjścia będzie film „Nędznicy” w reżyserii Ladj Ly z 2019 roku, który posłuży jako narzędzie pełniejszego zrozumienia zjawisk społecznych, politycznych oraz historycznych.
Podczas spotkania dowiecie się jak wykorzystać potencjał współczesnych dzieł filmowych w edukacji młodzieży.

Link do wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/813705256030864

Wszystkie osoby biorące udział w warsztatach otrzymają bezpłatne wejściówki na wtorkowy seans „Nędzników” – 3 listopada 2020 o godzinie 18:00 w Kinie Pałacowym w Centrum Kultury ZAMEK, prezentowany w ramach cyklu „Obrazy Wrażliwe”.
Udział w samym warsztacie jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona (maks. 15 osób). Zgłoszenia proszę przesyłać na adres: a.soltysiak@ckzamek.pl do 2.11.2020 r.
Organizator poinformuje o udziale w warsztatach i prześle link do zooma drogą mailową. Czas trwania: 3 h
____________________________________________
Dr Margaret Amaka Ohia-Nowak jest językoznawczynią i filmoznawczynią. Trenerka kompetencji międzykulturowych i edukatorka antydyskryminacyjna. Konsultantka w firmie Cosmodernity Consultants. Prowadzi firmę szkoleniową kształcącą w zakresie komunikacji międzykulturowej, antydyskryminacyjnej i empatycznej. Certyfikowana Trenerka FRIS®. Obroniła doktorat pt. Przejawy rasizmu w polszczyźnie w Instytucie Filologii Polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Była stypendystką Fulbrighta na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley i stażystką w Centre for Race, Ethnicity and Migration w Londynie. Studiowała na Uniwersytecie Amsterdamskim. Prowadzi zajęcia z negocjacji międzykulturowych na Wyższej Szkole Europejskiej im. Józefa Tischnera w Krakowie. Koordynatorka i uczestniczka projektów badawczych i kampanii antyrasistowskich w Polsce i za granicą.
Autorka scenariuszy lekcji, materiałów edukacyjnych i publikacji naukowych o tematyce międzykulturowej, antydyskryminacyjnej i globalnej. Prowadziła szkolenia m.in. dla Ambasady Brytyjskiej, Facebooka, Global Learning & Education Network, Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń oraz Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Współpracuje m.in. z PADLINK, Polską Akcją Humanitarną, Katolickim Uniwersytetem Lubelskim, The New Visions Berlin, Stowarzyszeniem Homo Faber i Stowarzyszeniem Edukacji Krytycznej. Członkini Stowarzyszenia Polaków Pochodzenia Afrykańskiego (SPPA), Stowarzyszenia „Nigdy Więcej” i Society for Intercultural Education, Training and Research (SIETAR Polska).
____________________________________________
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2019–2021.
Dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Miasta Poznań.
#bardzomłodakultura
#zamekonline