ZAMEK Culture Centre

WARSZTATY SIECIUJĄCE. \BARDZO MŁODA KULTURA: WIELKOPOLSKA!

„Warsztaty sieciujące” to cykl realizowany dla osób związanych z programem „Bardzo Młoda Kultura: Wielkopolska!”

Pracujesz w szkole, w domu kultury, bibliotece, organizacji pozarządowej, reprezentujesz sferę oświaty/edukacji/kultury i chcesz dołączyć do sieci BMK? Zachęcamy do kontaktu z Adrianną Sołtysiak: a.soltysiak@ckzamek.pl

29.10. | g. 10-15 | sala prób CK ZAMEK

Weź promocję w swoje ręce! Jak sprawnie dzielić się swoimi działaniami z odbiorcami i odbiorczyniami?

Prowadzenie: Anna Bieliz i Kajetan Buturlak – zajmujący się Mikrograntami w Strefie Kultury Wrocław

Mikrogranty to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych, w ramach którego wrocławianie i wrocławianki mogą realizować swoje pomysły z zakresu animacji, aktywizacji społecznej, edukacji i rekreacji oraz działania związane z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym.

Sąsiedzkie amatorskie koncerty w plenerze, cykl osiedlowych spacerów sentymentalnych, tworzenie słuchowiska o największej rzece w mieście, ale też warsztaty dźwiękowe połączone z field recordingiem, koncertowaniem i tworzeniem własnej kasety, i to dla seniorów oraz młodzieży. Z taką ofertą mamy właśnie do czynienia we wrocławskich Mikrograntach.

Jak informować o tak różnorodnym pakiecie działań, a do tego przekonać do uczestnictwa i aktywnego zaangażowania w ich realizację? Fantazja mieszkańców i mieszkanek miasta jest coraz większa, nasze chęci do wsparcia i wypromowania ich pomysłów też, dlatego każda inicjatywa to konieczność indywidualnego podejścia do sposobu jej komunikowania.

Podczas warsztatu przede wszystkim opowiemy o stosowanych przez nas praktykach, wykorzystywanych narzędziach i pozyskiwanych partnerstwach. Wszystko w opcji „mikrobudżetowej”, proekologicznej, służącej dostępności uwzględniającej potrzeby różnych grup. Podzielimy się też tymi mniej trafionymi pomysłami oraz spróbujemy wspólnie stworzyć „idealne pakiety promocyjne” dla różnego typu projektów i wydarzeń.

Przedstawimy też wyzwania,  jakie stały przed nami podczas „małej rewolucji” w 2018 roku. Mikrogranty stały się wtedy oficjalnym ogólnomiejskim programem, realizowanym przez samorządową instytucję kultury (Strefa Kultury Wrocław) oraz organizację pozarządową (Fundacja Umbrella), przy wsparciu urzędu miasta (Wydział Kultury i Wydział Partycypacji Społecznej).

Grupą uczestniczącą są osoby związane z SIECIĄ Bardzo Młoda Kultura: Wielkopolska!

Anna Bieliz - absolwentka socjologii, historii sztuki, kulturoznawstwa o specjalizacji performatyka oraz communication design na Uniwersytecie Wrocławskim, animatorka i menadżerka kultury. Pracowała w Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin we Wrocławiu, gdzie zajmowała się współtworzeniem programu oraz pozyskiwaniem środków na działalność. Koordynatorka projektu cyklu warsztatów dla dzieci i młodzieży z zakresu edukacji przestrzennej – KIDS DESIGN SPACE oraz międzynarodowego projektu FRESH DESIGN – Młoda Europa o designie, warsztatów i wystawy studentów uczelni projektowych i architektonicznych z Czech, Słowacji, Niemiec, Węgier, Ukrainy i Polski. Od 2014 roku współtworzy Wrocławską Fundację Filmową, w której odpowiada za współprogramowanie festiwalu filmów o mieście i architekturze - MIASTOmovie oraz działania kulturalno-społeczne przy innych projektach organizacji. W latach 2015-2016 koordynowała projekty wymiany rezydencyjnej prowadzone we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku w ramach Programu Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro (Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016). Od 2017 roku koordynatorka ogólnomiejskiego Programu Współorganizacji Projektów Mikrogranty, którym od 2018 roku kieruje w Strefie Kultury Wrocław. Zaangażowana w liczne lokalne projekty społeczne o charakterze animacyjnym, edukacyjnym, kulturotwórczym. Zwolenniczka „Wrocławia osiedlowego-zdecentralizowanego”, otwarta na wszelką współpracę międzysektorową.

Kajetan Buturlak – absolwent komunikacji społecznej na SWPS-ie we Wrocławiu. Od kilku lat aktywnie współtworzy wrocławskie wydarzenia kulturalne. Pracował w biurze prasowym Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, gdzie miał okazję mierzyć się z promocją zarówno wydarzeń o zasięgu ogólnokrajowym, jak i komunikacją lokalnych inicjatyw. Współtworzył i realizował strategie komunikacyjne m.in. Jazzu nad Odrą, festiwalu Dialog-Wrocław i programu Impartu. Obecnie w Strefie Kultury Wrocław zajmuje się głównie projektami skierowanymi do lokalnych społeczności. Współpracuje też m.in. z festiwalem filmowym Millennium Docs Against Gravity. Swoich sił próbował w agencji PR i dużej korporacji, jednak największą satysfakcję przynosi mu praca przy społecznych działaniach. Od niedawna próbuje oswoić świat Facebookowych botów, nie przepada za rymowankami w tytułach wydarzeń i niepotrzebnie skomplikowanymi tekstami.


Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury, Miasta Poznań oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
Program „Bardzo Młoda Kultura: Wielkopolska!” jest realizowany przez Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Bardzo Młoda Kultura 2019-2021.