Obrazy wrażliwe: Milcząca rewolucja
- TypePałacowe Cinema
- PlaceKino Pałacowe
- Hour g. 18
- Date 1.10.2019
- Price 5
W jesiennej odsłonie „Obrazów wrażliwych” przyglądamy się praktykom budowania komitetów, nieformalnych wspólnot i płynnych sojuszy zawiązywanych w odpowiedzi na trudną i niesprawiedliwą rzeczywistość. Wszystkie pokazy są z audiodeskrypcją i napisami dla osób niesłyszących.
Oparty na motywach bestsellerowej powieści Dietricha Garstki film opowiada prawdziwą historię grupy uczniów klasy szóstej, którzy postanawiają okazać solidarność z ofiarami powstania węgierskiego, organizując minutę ciszy w trakcie każdej lekcji.
Akcja filmu rozpoczyna się w momencie, kiedy dwaj nastoletni chłopcy z Eisenhüttenstadt w Niemczech Wschodnich podróżują do Berlina Zachodniego, aby odwiedzić grób dziadka Kurta, byłego oficera SS. Przed powrotem do domu chłopcy postanawiają pójść do kina, gdzie trafiają na kronikę filmową o powstaniu węgierskim z 1956 roku. To inspiruje ich do działania.
MILCZĄCA REWOLUCJA
reż. Lars Kraume, Niemcy, 2018, 111'
Wprowadzenie pt. „Milczące aktywizmy” (tłumaczone na polski język migowy): Karolina Sikorska
Tłumaczka pjm: Aleksandra Ziska
Kup bilet
Osobom z niepełnosprawnością wzroku zapewniamy asystę w poruszaniu się w przestrzeni CK ZAMEK oraz w dotarciu do budynku z najbliższego otoczenia. Osoba z CK Zamek będzie czekała przed głównym wejściem do Zamku pół godziny przed pokazem.
Jeśli potrzebujesz wsparcia napisz: e.banaszek@ckzamek.pl
Informacja o biletach:
Każdej osobie z niepełnosprawnością, jeśli tylko istnieje taka potrzeba, może towarzyszyć jedna osoba wspierająca, której przysługuje nieodpłatna wejściówka
Organizatorem cyklu jest Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, a realizują go Kino Pałacowe i Centrum Praktyk Edukacyjnych, przy wsparciu Fundacja Mili Ludzie oraz Towarzystwo Tłumaczy i Wykładowców Języka Migowego GEST.
Koncepcja i program: Jakub Walczyk
Dostępność: Ewelina Banaszek
Projekt: Stwory Studio
Wydarzenie realizowane w ramach 7. Festiwalu Kultury Bez Barier. Pełen program dostępny na stronie: http://www.fkbb.pl/program/kalendarium/polska/09/27
_______________
Grafika ma czarne tło, napisy na niej są białe. Na środku znajduje się oko, a dokładniej różnokolorowa, jaskrawa źrenica i zarys górnej granicy oka przy użyciu jednej ciągłej białej kreski. W górnym lewym rogu napis: Obrazy wrażliwe. W dolnym lewym rogu napis: Blok 2: Rozważania o dobrych komitetach. W prawym górnym rogu oznaczenia dostępności (tłumaczenie na pjm, pętla indukcyjna, udogodnienia dla osób niesłyszących, audiodeskrypcja).