ZAMEK Culture Centre

Ćwiczenia z pamięci - warsztaty metodyczne

ĆWICZENIA Z PAMIĘCI – warsztaty metodyczne, o możliwościach i pułapkach wybiórczego pamiętania.

7.11 .| g. 16-19.15 – Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu

prowadzenie: Ludomir Franczak, autor scenariusza z tomu „Pamięć kulturowa” w „Poradniku Metodycznym”.

Jakie możliwości niesie ze sobą ludzka zdolność wybiórczego pamiętania? Jakie działania możemy podjąć, aby uczulić innych na niebezpieczeństwa płynące z manipulowania informacjami?

Warsztaty dotyczą ogólnie pojętej problematyki pamięci i manipulacji informacją. Mają za zadanie uzmysłowić uczestniczkom i uczestnikom zawodność ludzkiej pamięci, która nieustannie jest weryfikowana przez różne źródła. 

WARSZTATY METODYCZNE to cykl poświęcony publikacji „Poradnik Metodyczny”, na który zapraszamy:
__ nauczycieli i nauczycielki,
__ animatorów i animatorki,
__ edukatorów i edukatorki,
__ osoby poszukujące inspiracji do lokalnych działań.

Będziemy rozmawiać o gotowych scenariuszach zajęć, o metodologii, która się za nimi kryje, o potrzebach społeczności lokalnej i drodze do realizacji lokalnych działań z zakresu edukacji kulturowej.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy.

Chęć udziału w wybranym warsztacie prosimy zgłaszać na maila: e.banaszek@ckzamek.pl, w tytule wpisując WARSZTATY METODYCZNE, w treści maila wpisując:

Zgłaszam chęć udziału w warsztacie w ……………….. (należy podać miejsce warsztatów, np. Poznań) w dniu …….. (należy podać termin warsztatu, np. 7.11.2018 r.). Zapoznałam/em się z Regulaminem warsztatów. Podpis (należy podać imię i nazwisko).

Regulamin oraz klauzula informacyjna związana z przetwarzaniem danych osobowych dostępne są na stronie: http://ckzamek.pl/wydarzenia/3834-warsztaty-metodyczne/